Γεννήθηκε στη Λευκωσία το 1979. Είναι πτυχιούχος του τμήματος μουσικών σπουδών του Α.Π.Θ σε επίπεδο Master, καθώς και της ιδιωτικής σχολής παραδοσιακής μουσικής «Εν Χορδαίς» με ειδίκευση στη παραδοσιακή και Βυζαντινή μουσική.

Είναι εκτελεστής ποικίλων εγχόρδων οργάνων όπως το ούτι, το λαούτο, το βιολί, το μαντολίνο κ.α. . Συμμετέχει σε ποικίλα σχήματα παραδοσιακής, ανατολικής, ρεμπέτικής και έντεχνης μουσικής με συναυλίες στις πλείστες χώρες της Ευρώπης, αλλά και εκτός (Μεξικό, Αυστραλία) ενώ συνεργάζεται και με τη Συμφωνική Ορχήστρα Κύπρου.

Έχει διοργανώσει εκπαιδευτικά σεμινάρια για τη παραδοσιακή μουσική, καθώς και συμμετέχει σε ποικίλα Ευρωπαϊκά και δικοινοτικά προγράμματα.

Από το 2006 διδάσκει παραδοσιακή μουσική και όργανα στα μουσικά σχολεία Λεμεσού-Λευκωσίας, διδάσκοντας παραδοσιακή μουσική και από το 2009 διδάσκει στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου.